Οικονομική βοήθεια σε 10χρονο μαθητή από την Ορεστιάδα

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Διδυμοτείχου, ευαισθητοποιημένος σε θέματα που αφορούν παιδιά, ενημέρωσε  τους γονείς των μαθητών του σχολείου για ένα 10χρονο αγόρι  από την Ορεστιάδα που πάσχει από γλοίωμα, ένα είδος όγκου στον εγκέφαλο. Οι γονείς ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα για οικονομική βοήθεια, ανταποκρίθηκαν για άλλη μια φορά. Το ποσό που συγκεντρώθηκε ήταν 355,00 ευρώ και κατατέθηκε στον τραπεζικό λογαριασμό που διατηρεί η οικογένεια. Ως σύλλογος, είμαστε περήφανοι που κάθε φορά που ζητάμε την βοήθεια των γονέων για τέτοιες περιπτώσεις, δείχνουν την αλληλεγγύη τους περίτρανα στις δύσκολες μέρες που περνάμε οικονομικά ως χώρα. Ευχόμαστε από καρδιάς, ο μικρός Χαρίλαος να βγει νικητής από αυτή τη δοκιμασία και ο Θεός να του χαρίσει και πάλι την υγεία του.