Δώρα και χαμόγελα μοίρασε ο Άγιος Βασίλης στο σχολείο μας

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο φόρεσε τα γιορτινά του, έβαλε χριστουγεννιάτικη μουσική να ακούγεται δυνατά από τα ηχεία και υποδέχτηκε τον Άγιο Βασίλη την Πέμτπτη, 21 Δεκεμβρίου 2017. Επειδή τα σχολεία θα κλείσουν για να ξεκουραστούν οι μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό, ο Άγιος Βασίλης, που όλο το χρόνο παρακολουθούσε τους μαθητές του σχολείου μας, αποφάσισε να τους επισκεφθεί λίγο πιο μπροστά μοιράζοντάς τους δώρα και χαμόγελα. Μέλη του Συλλόγου με τον Διευθυντή τον καθοδήγησαν σε κάθε αίθουσα. Η έκπληξη των μαθητών μεγάλη, αλλά και η χαρά τους ακόμη μεγαλύτερη!

Ευχόμαστε και του χρόνου οι μαθητές να είναι τόσο καλά παιδιά για να έρθει ο Άγιος Βασίλης, και ο Σύλλογος να διοργανώνει τέτοιες δράσεις που χαροποιούν ιδιαίτερα μικρούς και μεγάλους.