Φάρμακα για το κοινωνικό φαρμακείο της Ιεράς Μητροπόλεως Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου

Το κοινωνικό φαρμακείο της Ιεράς Μητροπόλεως Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου έγινε αποδέκτης σημαντικής ποσότητας φαρμάκων. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Διδυμοτείχου πρότεινε στους γονείς των μαθητών του σχολείου να προσφέρουν φάρμακα για τους συνανθρώπους μας. Οι γονείς και όχι μόνο, ανταποκρινόμενοι άμεσα, παρέδωσαν τα φάρμακα στην υπεύθυνη για τη συλλογή τους και η δωρεά έγινε πραγματοποιήσιμη την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2017.

Μέλη του Συλλόγου, ο Διευθυντής, εκπαιδευτικό προσωπικό και το ένα από τα δύο τμήματα της Α΄ Δημοτικού επισκέφθηκαν το κοινωνικό φαρμακείο και παρέδωσαν το υλικό στον υπεύθυνο του κοινωνικού φαρμακείου, για το Διδυμότειχο, Πατέρα Κύριλλο Κολτσίδη. Από τη μεριά μας ευχόμαστε να συνεχιστεί το σημαντικό έργο της Ιεράς Μητροπόλεως και ευχαριστούμε θερμά τους δωρητές των φαρμάκων.