Τρισάγιο στη μνήμη του μακαριστού μητροπολίτη Φιλαρέτου Βαφείδη (2)

Τρισάγιο στη μνήμη του μακαριστού μητροπολίτη Φιλαρέτου Βαφείδη, τελέστηκε το πρωί (10-10-2012) στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου, στο Διδυμότειχο.

Στο τρισάγιο, παρουσία του εκπαιδευτικού προσωπικού, των μαθητών και γονέων του 1ου Δημοτικού Σχολείου, χοροστάτησε ο σεβασμιότατος μητροπολίτης μας κ. Δαμασκηνός. Για τη ζωή και το έργο του μακαριστού,  μίλησε στο εκκλησίασμα  ο Διευθυντής του Σχολείου κ. Αλεξανδράκης Παναγιώτης.

Μετά το τέλος της εκδήλωσης, οι μαθητές των μεγαλυτέρων τάξεων (Δ΄, Ε΄ και Στ΄) επισκέφτηκαν το Πνευματικό κέντρο του Ιερού Ναού. Εκεί, σε σύντομη ομιλία του, ο σεβασμιότατος μητροπολίτης μας, αφού καλωσόρισε τους παρευρισκόμενους,  αναφέρθηκε στη λειτουργία και στις δραστηριότητες του Πνευματικού κέντρου.

{flike}